I år blir hovedarrangementet en direkte stream på Facebook. Steamen starter kl 1200 og finnes både på @Asker kulturhus sin Facebook og på @Barna i Asker kulturhus.
Konferansier er idoldeltager og popstjerne Dinaye og Asker kulturhus egen Mari Haugen.Vi får besøk i studio av kulturminister Abid Raja. Det blir musikk og dans med blant annet Dinaye, streert dance med Herbie Skarbie, boolywood dance med Radhika Pandey og afrikanske rytmer med Raymond Sereba. Barna kan selv delta hjemme i stuen.
I forbindelse med Barnas verdensdag viser vi morsomme gratis kreative verksteder digitalt. Barna kan lære å lage animasjonsfilmer, meksikanske skilpadder, indisk pynt og gjenbruk. Disse kan sees på Facebook på @Barna i Asker kulturhus.
Også i år har Barnas verdensdag i Asker valgt en tema i tråd med NRK TV-aksjonen. I år rettes oppmerksomheten mot å fjerne plast i havet.
Barnas verdensdag i Asker er farger, lyd, mestring og gode minner.
Velkommen til masse gøy!
Barnas verdensdag arrangeres for 11. år på rad i Asker.